|
|
VIJESTI |
| |
|
ponedjeljak, 28. veljače 2005. |
OBILJEŽAVANJE
109. OBLJETNICE SMRTI DR. ANTE STARČEVIĆA.
Izaslanstvo UDHOS-a Zagreb i HSP-a položilo
je vijenac na grob dr. Ante Starčevića u Šestinama,
u povodu 109. obljetnice njegove smrti. Vijenac je u
ime UDHOS-a i HSP-a Zagreb položila potpredsjednica
HSP-a i saborska zastupnica Ruža Tomašić,
ocjenjujući kako je Starčevićeva riječ danas življa
nego ikada.
Obljetnicu Starčevićeve
smrti UDHOS i HSP obilježava i u drugim gradovima i
županijama, a članovi stranačkog vodstva najavili su
da će HSP pokrenuti inicijativu da do slijedeće,
110. obljetnice Starčevićeve smrti, svi veliki
gradovi u Hrvatskoj dobiju trgove i ulice s njegovim
imenom.
"Starčević to zaslužuje.
Riječ je o čovjeku kojega Hrvati doživljavaju kao
Oca domovine i čija je pouka o skromnosti,
jednostavnosti i solidarnosti danas posebno živa,
jer našoj političkoj sceni nedostaje tih vrlina",
kazao je predsjednik HSP-a Ante Đapić,
pojašnjavajući tu stranačku inicijativu.
|
 |
 |
|
|
|
|
Povratak na naslovnicu
(objavili: z&z, 03.03.2005., 11:40) |
|
|