ZA
DVA MJESECA SAVJETOVALIŠTA ZA BRANITELJE OBOLJELE OD
PTSP-a.
Za oko dva mjeseca
u Zagrebu će početi s radom savjetovališta za
hrvatske branitelje oboljele od PTSP-a i za članove
njihovih obitelji u kojima će, danju i noću, raditi
psihijatri, defektolozi, psiholozi, socijalni
radnici i pravnici. Savjetovalište će se baviti
razvijanjem programa psihosocijalne prevencije i
potpore braniteljima, provoditi obiteljsko i bračno
savjetovanje, organizirati dječje radionice i
edukativne programe samopomoći. Branitelji će, u
svako doba, moći potražiti pravni savjet,
informirati se o oblicima socijalne skrbi, sportskim
i drugim programima, o i o poduzetničkim
mogućnostima i poticajnim mjerama zapošljavanja i
usavršavanja.
Najava je to s press - konferencije što ju je, 11.
veljače, održao zamjenik gradonačelnice Milan Bandić
u društvu s pročelnikom za zdravstvo, rad i
socijalnu skrb Zvonimirom Šostarom, pomoćnikom
pročelnika Mirom Lacom, koordinatorom udruga
branitelja i Odjela za branitelje Grada Zagreba
brigadirom Miodragom Demom, te predsjednikom
zagrebačke Udruge oboljelih branitelja od PTSP-a
Željkom Kovačevićem.
Zagreb je – rečeno je –
još uvijek jedini grad/županija u Hrvatskoj koji ima
Odjel posvećen braniteljima, a osnivanje
savjetovališta samo je nastavak sustavne brige i
pomoći u rješavanju njihovih životnih problema.
Članak je preuzet sa službenog
portala Poglavarstva Grada Zagreba.
|